Ձերբակալվել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդին
Սեպտեմբերի 9-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ձերբակալվածների պահման վայր է տեղափոխվել Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, գործարար Գուրգեն Արսենյանի որդին՝ Գուրգեն Արսենյանը:
Վերջինս կասկածվում է իր հոր՝ Գ. Արսենյանի տան խոհանոցային աշխատակցուհու նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու մեջ:  Այս մասին տեղեկացնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Ըստ աղբյուրի, երեկ՝ սեպտեմբերի 9-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն է դիմել Գ. Արսենյանի տան խոհանոցի աշխատակցուհին և հայտնել, որ նրա որդին իրենց տան խոհանոցում դանակի սպառնալիքի տակ իրենից հափշտակել է 20 հազար դրամ: Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչությունում նախապատրաստված նյութերը փոխանցվել են ոստիկանության Արաբկիրի բաժին:
Հիշեցնենք, որ Գուրգեն Արսենյանը առաջին անգամը չէ, որ հայտնվում է իրավապահների ուշադրության կենտրոնում. նա մեղավոր էր ճանաչվել զենքի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու համար եւ դատապարտվել 4 տարվա պայմանական ազատազրկման: