Ղարաբաղյան հակամարտության հարցով հնարավոր է՝ աշնան սկզբին հանդիպում տեղի ունենա
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի՝ Ռուսաստանի Դաշնության, ԱՄՆ-ի ու Ֆրանսիայի համանախագահների, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների մասնակցությամբ աշնան սկզբին հնարավոր է՝ 3+2 ձեւաչափով հանդիպում տեղի ունենա: Հանդիպումը կկայանա՝ կախված հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակից ու կորոնավիրուսի համավարակի դինամիկայից: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ԱԳՆ-ի աղբյուրին:
Ընդ որում, աղբյուրի խոսքով՝ ամենօրյա ռեժիմով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ընթանում են համանախագահների միջեւ շփումներ։
«Այժմ գլխավոր խնդիրը իրավիճակի թուլացումն է եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում դիվանագիտական լուծման տարբերակների որոնումը, իսկ իրավիճակը բավական լարված է մնում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին»,- ասել է աղբյուրը: