2-3 ժամ դադարից հետո առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է սադրիչ գործողությունները՝ հրետակոծելով հայկական դիքերի ուղղությամբ
Երկու-երեք ժամվա դադարից հետո առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է սադրիչ գործողությունները՝ շարունակելով հրետակոծել հայկական դիքերի ուղղությամբ։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը՝ նշելով, որ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից տրվել է համարժեք պատասխան։ Չի բացառվում հակառակորդի կորուստների ավելացում։
Հիշեցնենք՝ ադրբեջանցի զինծառայողները հուլիսի 12-ին Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ էին կատարել:
Հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո ադրբեջանցի զինծառայողները, թողնելով «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել էին իրենց դիրք: Դրանից կարճ ժամանակ անց՝ ժամը 13:45-ին, Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը՝ կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և կորուստներ կրելով՝ հետ շպրտվել:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացրել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 12-ին տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով զոհվել է ադրբեջանական զինուժի 2 զինծառայող, ևս 5-ը՝ վիրավորվել։
Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել էր, որ ադրբեջանցի օգտատերերի փոխանցմամբ՝ հակառակորդի կողմից գիշերվա ընթացքում 17 զոհ եւ տասնյակն անցնող վիրավորներ կան, խոցվել է ադրբեջանական թանկարժեք ԱԹՍ, Ադրբեջանը 2 դիրք է կորցրել:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մշտական կապի մեջ է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ: