Կորոնավիրուսի՝ հայկական արտադրության ՊՇՌ թեստերն արդեն պատրաստ են: Դրանք կվերցվեն օգտագործման առողջապահության նախարարության կողմից պետական պատվերով իրականացվող հետազոտությունների համար։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ հավելելով, որ սա շատ լուրջ առաջընթաց է մեր բժշկագիտության և հիմնարար գիտությունների համար։
Նախարարը նշել է, որ հատուկ շնորհակալություն է ուզում հայտնել Մոլեկուլյար կենսաբանության ինստիտուտին՝ թեստերը մշակելու և արտադրելու համար, ինչպես նաև պարետատանը՝ դրանց մշակման համար անհրաժեշտ պարագաները և նյութերը ձեռք բերելու և Հայաստան ներկրելու համար։