Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ԱԺ անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի պահվածքը բարկացրեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: «Էդ ի՞նչ պահվածք ա»,- տեղից լսվեց վարչապետի ձայնը, երբ Ուրիխանյանը երկրորդ անգամ իր հարցի ընթացքում արտաբերեց «top 10 of the ministers» պաշտպանության նախարարը արտահայտությունը:
Ուրիխանյանի հարցը վերաբերում էր դատական վճռի, որը, ըստ նրա, հունվարից չի կատարվում: «Այս տարվա հունվարի 22-ին կայացվել է վճիռ, որով ՊՆ-ն պարտավորվել է սոցիալական շարժման համահիմնադիր եւ պահեստազորի սպաների շահերի պաշտպանությամբ զբաղվող պահեստազորի մայոր Ցոլակ Խաչատրյանին հատուցել իրեն հասանելիք չվաճարված արձակուրդայինները: Մինչ օրս չի կատարվել եռաստիճան դատական համակարգով անցած վճիռը»,- հայտարարեց Ուրիխանյանը:
Նրան պատասխանեց արդարադատության նախարարը: Ռուստամ Բադասյանն ասաց, որ բուն կատարողական վարույթին ծանոթ չէ, անպայման կծանոթանա, թե ո՞րն է պատճառը, որ կատարողական վարույթը նման ձգձգում է ունեցել՝ հավելելով՝ պաշտպանության փոխնախարարը իրեն հուշում է, որ Կառավարության որոշում կա՝ վերաբաշխում կատարելու մասին:
«Էնպես որ կարծես թե խնդիրը լուծվում է էս պահին, մնացած մասով կուսումնասիրենք եւ կտեղեկացնենք»,- նկատեց նախարարը:
Ուրիխանյանը տարակուսեց, թե ինչու է արդարադատության նախարարը պատասխանում իրեն:
Այնուհետեւ դիմեց վարչապետին. ««Top 10 of the ministers պաշտպանության նախարարը», հարգելի՛ պարոն վարչապետ, բա չե՞ք իմացել՝ ինձ ու ձեզ դատի է տվել՝ 1.9 միլիարդ դրամ պարտավորություններ չեն կատարվել արտահայտության համար: Ես հայցադիմում եմ ստացել, պահանջվում է հերքել այս արտահայտությունը: Բայց ես այն կարդացել եմ ձեր կողմից ինձ տրված տեքստից: Դուք տեղյա՞կ եք սրա մասին»:
Վարչապետը տեղից սկսեց բղավել, հասկացվեց միայն, որ դժգոհ է Ուրիխանյանի խոսելաձեւից եւ պաշտպանության նախարարի անունը այդ տոնով հնչեցնելուց:
Իսկ Ռուստամ Բադասյանը, որ դեռ ամբիոնի մոտ էր, ասաց, որ ավելացնելու ոչինչ չունի իր նախորդ պատասխանին:
«Իսկ եթե հույս ունեք, որ պետք է բոլոր կատարողական վարույթների մասին անգիր իմանանք, որպեսզի ամբողջ նկարագիրը ներկայացնենք, բնականաբար, նման իրավիճակ չի կարող լինել»,- եզրափակեց նախարարը: