«Ես հույս ունեմ, որ ԱԺ հաջորդ նիստը կկայանա Շուշիում: Կա նման ցանկություն, որ Ազգային ժողովը տեղափոխենք Շուշի, ու մենք այդ առումով քայլեր կձեռնարկենք»,- երդման արարողությունից հետո ունեցած ելույթում ասաց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 14-ին Արցախի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքներով նախագահ էր ընտրվել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
Այսօր Շուշիում հրավիրված Արցախի նորընտիր ԱԺ հատուկ նիստում Հարությունյանը երդվեց՝ ստանձնելով ԱՀ նախագահի պաշտոնը: Երդման արարողությանը ներկա են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը, զինվորական ղեկավարությունը եւ այլք: