Կորոնավիրուսի 79 նոր դեպք է հաստատվել. մահացել է 69 տարեկան տղամարդ, եւս 2 մահ է գրանցվել այլ հիվանդությունից
Մայիսի 11-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3392 դեպք, որոնցից 1359-ը՝ առողջացած, 46-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1970 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 32.561 նմուշառում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 79 նոր դեպք և 34 առողջացած։
Գրանցվել է 1 մահվան դեպք: Մահվան դեպքի վերաբերյալ ՀՀ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 69 տարեկան (տղամարդ) և ունեցել ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 17 է։
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ մայիսի 10-ին հրապարակված տվյալներով, գրանցվել էր հիվանդությամբ հաստատված 138 նոր դեպք և 58 առողջացած։