Խնդրում եմ ինքներդ նայեք՝ ինչից այդ ամենն սկսվեց։ Տեսեք, թե ով անցավ անձնական վիրավորանքների, ով սադրեց այս միջադեպը։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հարցերին ի պատասխան՝ ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը։ Նա միջադեպի համար ներողություն խնդրեց հանրակիցներից:
Նշենք, որ ԱԺ-ում թեժ իրավիճակը սկսվել էր «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի՝ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանի հասցեին հնչեցված խոսքերից:
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Մխիթար Հայրապետյանն էլ ասաց, որ խմբակցության ղեկավարը ծեծկռտուքի վերաբերյալ քիչ հետո հանդես կգա հայտարարությամբ։ Նա նաեւ հավելեց, որ եթե անհրաժեշտություն լինի, գուցե եւ ԱԺ ամբիոնից՝ եւս։