«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում արձանագրվել է կորոնավիրուսից մահվան եւս մեկ դեպք
«Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 68-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը՝ նշելով, որ բացի այդ, քաղաքացին ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ, այդ թվում՝ սրտի իշեմիկ հիվանդություն, թոքերի քրոնիկ օբստրուկտիվ հիվանդություն։
Նիկողոսյանը մեկնաբանություններում նաեւ հայտնել է, որ հիվանդը 68-ամյա տղամարդ է, եղել է ծայրահեղ ծանր վիճակում, ինտուբացված:
Հիշեցնենք՝ սա Հայաստանում կորոնավիրուսից մահվան 5-րդ դեպքն է: Հանրագումարով մեր երկրում 663 հաստատված դեպք կա: