ՀՀ վարչապետը զանգահարում է պատահական քաղաքացիների ու հետաքրքրվում նրանց որպիսությամբ (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջի ուղիղ եթերում պատասխանում է քաղաքացիների հարցերին, սակայն զրույցի ֆորմատն այս անգամ այլ է: Նա զանգահարում է ՀՀ քաղաքացիներից մեկին՝ քաղաքային հեռախոսահամարներից ընտրելով պատահական հեռախոսահամարներ:
Առաջին զանգին պատասխանեց տարեց մի կին՝ օրհնելով վարչապետին եւ նշելով, որ իր ամուսինը 90 տարեկան է, ինքն էլ բավական մեծ տարիք ունի, եւ աշխատում են տնից դուրս չգալ: Տարեց կինը նշեց, որ իրենց օգնել է աղջիկը, որը վաղը վերադառնում է Ադլեր, օգնել է նաեւ նախկինում սոցիալական աշխատողը, որը վերջին ժամանակահատվածում չի գալիս, չի երեւում: Վարչապետը հիշեցրեց, որ կենսաթոշակը տարեց անձանց տուն պետք է տարվի եւ հետաքրքրվեց, թե ինչքան է կազմում նրանց թոշակը: Տարեց կինն իր երբեմնի ինֆեկցիոնիստ ամուսնու հետ միասին ստանում է 115 հազար դրամ թոշակ՝ 55 եւ 60 հազար դրամ: Կինը խնդրեց օգնել իրեն քայլակով, որը վաղուց խոստացել են ու չեն տվել: