ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի եւ նրա սանիկ Նորայր Փանոսյանի վերաբերյալ քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է:
«Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը հայտնեց, որ վարույթն իրականացնող մարմինը Հրայր Թովմասյանի և Նորայր Փանոսյանի վերաբերյալ քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցները բավարար է համարել՝ մեղադրական եզրակացություն կազմելու և դատարան ուղարկելու համար:
Օհանջանյանի խոսքով՝ այդ մասին տեղեկացվել են տուժողները, մեղադրյալները, պաշտպանները, և գործի նյութերը տրամադրվել են նրան՝ ծանոթանալու:
Թովմասյանն ու Փանոսյանը, հիշեցնենք, մեղադրվում են ՀՀ ՔՕ-ի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ): Այս քրեական գործի մասին հայտնի դարձավ 2019 թվականի աշնանը. սեպտեմբերի 28-ին մեղադրանք առաջադրվեց Նորայր Փանոսյանին, ավելի ուշ՝ դեկտեմբերի 28-ին, Հրայր Թովմասյանին: Թովմասյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությունը, իսկ Փանոսյանը վերջերս ազատ արձակվեց կալանքից Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ: