Մկրտիչ Արզումանյանը նկարահանվել է ռուսական սերիալում. ռուսական միստր Բինն է (տեսանյութ)
Դերասան Մկրտիչ Արզումանյանը ռուսական նոր կատակերգական սերիալի գլխավոր հերոսն է: «Супер» հեռուստաալիքի նոր նախագիծը կոչվում է «Гоша»: Այդպես է նաեւ գլխավոր հերոսի անունը:
Ինչպես փոխանցում են ռուսական լրատվամիջոցները, Գոշան, այսպես ասած, ռուսական միստր Բինն է: Նա բարի անձնավորություն է, որը 30 տարի ապրում է նույն օրական ռիթմով, կրում է զվարճալի ակնոցներ, շնիկ-հողաթափեր, անընդհատ հայտնվում է զվարճալի իրավիճակներում: Նրա աշխարհը պարփակված է հին հեռուստացույցի մեջ:
Գոշան նաեւ երազանք ունի: Ցանկանում է ամուսնանալ եւ ընտանիք կազմել իր սիրելի կնոջ՝ Յուլյայի հետ: Ամեն ինչ անում է՝ նրա ուշադրությունը գրավելու համար, սակայն Յուլիան, որն աշխատում է բանկում, չգիտես՝ ինչու չի նկատում նրան:
Սերիալի ռեժիսորը Միխայիլ Միրոնովն է: Պրոդյուսերներն են Սարգիս Մնոյանը, Ալեքսեյ Տրոցյուկը, Էդուարդ Իլոյանը, Միխայիլ Տկաչենկոն եւ Ռեզո Գիգինեիշվիլին: Դերերում, բացի Մկրտիչ Արզումանյանից, հանդես են եկել Վիկտորիա Ռունցովան, Գրիգորի Բագրովը, Անդրեյ Կապուստինը եւ այլն: Հեռուստասերիալը «Супер» հեռուստաալիքի եթերում կլինի հունվարի 25-ից: