Մարտի 1-ի գործով ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը Վճռաբեկ դատարան է բողոքարկել Քոչարյանի նկատմամբ գրավի կիրառումը թույլատրելի չճանաչելու որոշումը:
Այս մասին հայտնում են Քոչարյանի պաշտպանական թիմից:
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 7-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժել էր Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչելու մասին։ Դատարանի այս որոշումը պաշտպանական կողմը բողոքարկել էր Վերաքննիչ դատարան, որն էլ, դատավոր Լուսինե Աբգարյանի նախագահությամբ, դեկտեմբերի 20-ին մերժել էր բողոքը՝ օրինական ուժի մեջ թողնելով Առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։