Հաշվի առնելով գրիպի և սուր շնչառական հիվանդությունների սեզոնային բարձրացման միտումը, ինչպես նաև վերջինիս հետ կապված հոսպիտալացումների հոսքը կանոնակարգելու նպատակով՝ Առողջապահության նախարարությունը նախաձեռնել է ամանորյա տոնական օրերի համար սահմանել հերթապահություն Երևանի, մարզերի առողջության առաջնային պահպանման օղակում (ԱԱՊ) և հիվանդանոցային բժշկական կազմակերպություններում: Այդ մասին տեղեկացնում է առողջապահության լրատվական ծառայությունը:
Առողջության առաջնային պահպանում իրականացնող բժշկական կազմակերպություններում շաբաթ, կիրակի և տոնական օրերին հերթապահությունը կիրականացվի (2019 թ. դեկտեմբերի 31-ից 2020 թ. հունվարի 7-ը ներառյալ) ժամը 11:00-ից մինչև 17:00:
Ուզում ենք նաև տեղեկացնել, որ տոնական օրերին Առողջապահության նախարարության թեժ գիծը 24 ժամ աշխատելու է, ինչպես նաև հասանելի են լինելու մասնագիտական վարչությունների ղեկավարների քաղաքային հեռախոսահամարները: