Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանին հետապնդած երիտասարդներից մեկը՝ Նարեկ Մութաֆյանը, ազատ է արձակվել:
Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է պաշտպաններից Արամ Վարդեւանյանը՝ նշելով, որ նման որոշում է կայացրել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռ. Մխիթարյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ սեպտեմբերի 27-ի երեկոյան՝ ժամը 23։00-ի սահմաններում, համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես են Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներից Նարեկ Մութաֆյանը եւ Սարգիս Օհանջանյանը հետապնդում եւ հարցեր տալիս նույն գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանին՝ հետաքրքրվելով՝ արդյոք նա կա՞ «վնգստացող դատավորների ցանկում, թե՞ ոչ»։
Նարեկ Մութաֆյանին եւ Սարգիս Օհանջանյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 332-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու համար, եւ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը։
Դեկտեմբերի 9-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը դատավոր Վազգեն Ռշտունու որոշմամբ ազատ էր արձակել նաեւ Սարգիս Օհանջանյանին՝ բավարարելով պաշտպանի վերաքննիչ բողոքը։