Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանները, առաջին եւ երկրորդ խմբի զինհաշմանդամները, ինչպես նաեւ մարտական գործողությունների ընթացքում վիրավորվածների եւ մահացածների ընտանիքներն ազատվեցին մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ գույքահարկի պարտավորություններից ու տույժի վճարումից:
«Գույքահարկի գծով արտոնություններ սահմանելու մասին» որոշման նախագիծն ընդունվեց Երեւանի ավագանու այսօրվա նիստում: Որոշմամբ նախատեսվում է գույքահարկի պարտավորություններից ու տույժի վճարումներից ազատել 657 հոգու: Ընդհանուր գումարը կազմում է մոտ 3.650.000 դրամ:
Սույն որոշմամբ սահմանված գույքահարկի գծով արտոնությունները կկիրառվեն հետեւյալ քաղաքացիների խմբերի նկատմամբ.
1) Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններ,
2) Արցախյան եւ Աֆղանստանի պատերազմներում զոհվածների, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության եւ Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության մարտական գործողությունների ընթացքում վիրավորված և ստացած վնասվածքներից հաջորդող տարիների ընթացքում մահացածների ընտանիքների անդամներ,