Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը հրավիրվել է Ոստիկանություն: Այս մասին նա հայտնել է իր Ֆեյսբուքյան էջում եւ կից հրապարակել լուսանկար ոստիկանության կենտրոնականի բաժնի դիմացից:
Խաժակյանը նշում է, որ պարզվել է՝ նույնիսկ իր գրավոր հաղորդումն իրենց չի փոխանցվել:
«4 շաբաթ առաջ Երևանի ավագանու ամբիոնից ներկայացրել էի հաղորդում հանցագործության մասին: 1 շաբաթ առաջ նույնն արել էի գրավոր տեսքով՝ ուղարկելով դատախազություն, թեպետ հրապարակային հաղորդումը ևս հիմք է գործի հարուցման համար:
Այսօր հրավիրվեցի ոստիկանություն՝ բացատրություն տալու, որտեղ պարզվեց, որ նույնիսկ գրավոր հաղորդումս իրենց չի փոխանցվել: Գնահատականներ գործի ընթացքից չեմ շտապում տալ ու առհասարակ չեմ շտապում…
Ձեռքիս տակ եղած փաստերը պինդ պահում եմ, երբ որոշեն ուզել, դրանք կփոխանցեմ»,- գրել է նա:
Հիշեցնենք՝ ավագանու նիստի ժամանակ Խաժակյանը հայտնել էր, որ Երեւանի քաղաքապետի արձակուրդում եղած ժամանակ նրա տեղակալներն օրենքին հակասող որոշումներ են կայացրել, որի իրավունքը չեն ունեցել: