Այսօր ԱԺ-ում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանն ամբիոնից անդրադարձավ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի այն հայտարարությանը, որ եթե խոսելու բան կա, կարելի է բարձրախոսներն անջատած խոսել:
«Մենք չենք կարող բարձրախոսներն անջատած խոսել, մենք պիտի խոսենք այնպես, որ ՀՀ քաղաքացիները լսեն և տեսնեն, թե մենք ինչ ենք խոսում և ինչպես, որովհետև մենք հաշվետու ենք նրանց առաջ»,- հայտարարեց Դավոյանը՝ հավելելով, որ նրանք երբեք կուլիսային պայմանավորվածությունների չեն գնացել, երբեք բարձրախոսներն անջատած որևէ խոսակցություն, որևէ պայմանավորվածություն չեն ունեցել և հիմա էլ չեն պատրաստվում նման գործելաոճ որդեգրել:
Այս ելույթի ընթացքում ԲՀԿ պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը տեղից արձագանքեց՝ ասելով, թե՝ մի չարաշահեք հանրային ամբիոնը, ինչին ի պատասխան՝ Արփի Դավոյանն ասաց, որ նա բացարձակ չի չարաշահում հանրային ամբիոնը: «Սա քաղաքական համար 1 ամբիոնն է, իսկ ես ԱԺ պատգամավոր եմ, խնդրում եմ տեղից մի արձագանքեք, որովհետև ես ձեր ելույթներին չեմ արձագանքում»,- պատասխանեց Դավոյանը:
Անդրադառնալով Մելքումյանի այն հայտարարությանը, թե նախորդ իշխանություններն իրենց չլսեցին՝ Դավոյանն ասաց. «Պարո՛ն Մելքումյան, նախորդ իշխանությունները ձեզ չլսեցին, որովհետև նախորդ իշխանություններին հիմնականում դուք էիք լսում, չէիք կարող նրանց չլսել»,- նկատեց Դավոյանը:
Մելքումյանը կրկին տեղից արձագանքեց, սակայն Դավոյանը շարունակեց իր ելույթը:
«Երեկ պարոն Աբովյանն ասում էր, որ լսենք Գագիկ Ծառուկյանի հարցազրույցները, լսում ենք, պարո՛ն Աբովյան, ուշադիր լսում ենք, բայց ահագին բաներ չենք հասկանում, որովհետև հիմնական խոսքն ուղեկցվում է տարբեր բառերով, և ընդհանուր միտքը հասկանալի չէ»,- մեջբերեց Դավոյանը՝ հավելելով, որ երկու օր է՝ փորձում են վերծանել, թե երեկ Ծառուկյանն ինչ էր ասում և ինչի մասին:
Միքայել Մելքումյանը նորից տեղից արձագանքեց՝ ասելով, թե՝ դպրոց գնացեք:
«Ես գնացել եմ դպրոց և շատ լավ եմ սովորել, կարող եք ծանոթանալ»,- եզրափակեց Արփի Դավոյանը:
Այս ելույթից հետո ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը Դավոյանի հայտարարություններին ի պատասխան՝ նշեց, որ որևէ մեկը որևէ մեկին վիրավորելու իրավունք չունի, և որ այս խորհրդարանը երբևէ այսքան ցածրակարգ բանավեճերի հարթակ չի եղել:
«Դուք իրավունք չունեք, տիկին Դավոյան, վիրավորելու պարոն Ծառուկյանին, եթե չեք հասկացել Ծառուկյանի որևէ հարցազրույցը, պրոբլեմը փնտրեք Ձեր մեջ»,-եզրափակեց Զոհրաբյանը: