Պայթյունի հետեւանքով Ռուսաստանում օրերս մահացած Երեւան քաղաքի նախկին ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանի դին տեղափոխվել է Հայաստան:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 28-ին ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաքում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով մահացել էին Երեւան քաղաքի նախկին ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանը եւ նրա քեռին: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջով հաղորդագրություն էր տարածել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունը՝ նշելով, որ պայթյունը տեղի է ունեցել մասնավոր գարեջրային ընկերության տարածքում, ինչի հետևանքով շինությունը փլուզվել է:
Երեւանի նախկին ոստիկանապետը համակարգում աշխատում էր 1995 թվականից: Նա պաշտոնից ազատվեց 2016 թվականին՝ Սարի թաղում տեղի ունեցած բախումներից հետո: