Այսօր առավոտյան Իզմիրլյան բժշկական կենտրոնում վիրահատության է ենթարկվել սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ մեղադրվող Ռոբերտ Քոչարյանը: «ՀԺ»-ի հետ զրույցում այդ մասին հայտնեց ԲԿ գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանը:
Թե մասնավորապես ի՞նչ բնույթի վիրահատություն է եղել եւ որքա՞ն է այն տեւել, Չարչյանը չհայտնեց՝ նշելով, որ չի ցանկանում անձնական բնույթի տեղեկություններ հրապարակել:
«Շատ բարեհաջող ավարտվեց ամեն ինչ, որեւէ լուրջ խնդիրներ չկային: Պացիենտի ինքնազգացողությունը շատ լավ է, հիմա վերականգնողական շրջանում է գտնվում»,- մեր զրույցում ասաց Չարչյանը:
Մեր հարցին, թե ե՞րբ կարող է Քոչարյանը դուրս գրվել հիվանդանոցից, «Իզմիրլյան» ԲԿ տնօրենը պատասխանեց, որ այս պահին չի կարող ասել:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը գտնվում է կալանքի տակ: Նախորդ շաբաթվա ընթացքում Քոչարյանին մի քանի անգամ տեղափոխել էին «Իզմիրլյան»՝ հետազոտվելու: