Երեւանի քաղաքապետարանը «Հայաստանի հեռուստատեսային եւ ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ-ին նվիրաբերեց 38 միլիոն 247 հազար դրամ արժողությամբ հեռուստաաշտարակի գեղարվեստական լուսավորության համակարգը: Համապատասխան որոշման նախագիծն ընդունվեց ավագանու այսօրվա նիստի ընթացքում:
Երեւան քաղաքի 308 մետր բարձրությամբ հեռուստաաշտարակը Երեւան համայնքի սեփականությունն է: Երեւանի քաղաքապետարանը լուսավորության համակարգը տեղադրել է 2011 թվականին, եւ այն գտնվում է Երեւանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում: Տեղադրումից հետո համակարգը փաստացի չի սպասարկվել եւ ներկայումս էլ գտնվում է անմխիթար վիճակում:
Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության «Հայաստանի հեռուստատեսային եւ ռադիոհաղորդիչ ցանց» փակ բաժնետիրական ընկերությունը պատրաստակամություն է հայտնել իրականացնել լուսավորության համակարգի վերականգման եւ արդիականացման համապատասխան աշխատանքները: ՓԲԸ-ն իր վրա է վերցնելու հետագա շահագործումը՝ պայմանով, որ Երեւանի քաղաքապետարանը հեռուստաաշտարակի գեղարվեստական լուսավորության համակարգն անհատույց կհանձնի ընկերության հաշվեկշռին: