«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 8-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Նորք Մարաշ համայնքի և Նոր-Նորքի 7-րդ զանգվածի Դավիթ Բեկի փողոցին հարակից սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Աբովյան փ. 11, 13 շենքերը, Սայաթ-Նովա պող. 6 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Պուշկինի փ. 36 շենքը, Տերյան փ. 19 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բայրոնի փ. 8, 10 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարյան փ. 24բ շենքը, Դավթաշեն 3-րդ թաղ․ 1, 11, 12, 13 շենքերը, Մարգարյան 2-րդ նրբ․ 13, 15 շենքերը, Բաշինջաղյան փ. 182, 184, 190 շենքերը, Հալաբյան փ. 34Ա շենքը, Անդրանիկի փ. 137 շենքը, Օհանովի փ. 9 շենքը, Բաբաջանյան փ. 34 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բագրատունյաց պող․15 շենքը, Ֆրունզեի փ. 12 շենքը, Արտաշիսյան փ․ 37, 39 շենքերը, Չեխովի փ․ 1-ին փակուղու սեփական տները, Կաշեգործների փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ադոնցի փ. 6/1, 6/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շրջանցիկ թունել թաղամասի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորք Մարաշ՝ Արմենակյան փողոցի սեփական տները, Նորքի Տուն-Ինտերնատը, Ռուսաստանի դեսպանատան մասնաշենքը, Նորքի 7, 9, 10, 11, 13 փողոցների սեփական տները և 13 փողոց 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Նորք թաղ․ Սերո Խանզադյան փողոցի 1-ին և 2-րդ նրբանցքների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 2, 2/1, 4, 6, 6/1, 6/2 շենքերը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 18, 20, 22, 26, 28 շենքերը, Միկոյան փ. 13, 15, 17, 19, 21, 23 շենքերը, թիվ 6 գիշերօթիկ դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Արևադաշտ, Տալվորիկ, Արտամետ, Վանանդ և Կողբավան գյուղերը,
10։30-16։00 Արտաշատ քաղաքի Թումանյան, Աթարբեկյան, Մխչյան փողոցները՝ մասնակի,
10։00-12։00 Ուրցաձոր գյուղը՝ մասնակի, Արարատ քաղաքի Շահումյան, Խանջյան, Իսահակյան, Երկաթուղայինների փողոցները՝ մասնակի,
10։00-16։00 Սուրենավան գյուղը՝ մասնակի,
12։00-14։00 Արարատ քաղաքի Շահումյան, Կոլխոզնիկների, Պուշկինի, Մուրացան, Սերոբ Աղբյուր, Սալակիթ, Խանջյան, Ղուկասյան, Տպագրիչների, Երկաթուղայինների, Աբովյան, Գրիբոյեդովի, Ցեմենտագործների փողոցները՝ մասնակի,
10։00-13։00 Մալիշկա գյուղը՝ մասնակի,
10։00-16։00 Զառիթափ գյուղը՝ մասնակի,
11։00-16։30 Աբովյան քաղաքի զինկոմիսարիատը, մարզպետարանի մասնաճյուղը, «Հայէկոնոմբանկ», «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ընկերությունները, «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների սպասարկման գրասենյակները, Հանրապետության, Պիոներական, Գառնիի, Տարտու, Ինտերնացիոնալ, Բարեկամության, Երիտասարդական, Կոտայքի, Դալանի փողոցները, Էլար թաղամասը, Վոլկովի փակուղին, Մայակովսկի գյուղը, Մայակովսկու գազալցակայանը, «Քարտինգ», «Զեփելին» ՍՊ ընկերությունները, դեղագործական գործարանը և պահածոների գործարանը,
11:00-17:00 Աբովյան քաղաքի 2-րդ միկրոշրջանի թիվ 8 շենքը,
Գեղարքունիքի մարզ`
10։30–14։00 Սևան քաղաքի Գոմաձոր թաղամասը՝ մասնակի, Ցամաքաբերդ թաղամասը, «ԲԷՑ»-ի Արևելյան մասնաճյուղի վարչական շենքը, բուսաբանական այգին, «Գևորգյան Քոլեթ» ՍՊ ընկերությունը, «Գագարի մոտ», «Տապան» ռեստորանները, «Սևան Ն․ Է.» հյուրանոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-14:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Սարապատ գյուղը,
11:00-17:00 Ամասիայի տարածաշրջանի Ամասիա գյուղի Հարավսլավիական և Հրշեջների թաղամասերը, Հայասա գյուղը, Ամասիայի կաթի գործարանը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների սպասարկման գրասենյակները, Գյումրի քաղաքի Տրդատ Ճարտարապետի փողոցի աջ և ձախ հատվածները, Ավստրիական թաղամասը և Չարենցի փողոցի վերջնամասը,
10:00-14:00 Դիլիջան քաղաքի Թբիլիսյան խճուղին և Ուսանողական փողոցը՝ մասնակի,
10:00-16:00 Դսեղ գյուղը՝ մասնակի,
13:30-17:00 Ալավերդի քաղաքի Բաղրամյան, Սանահին կայարան թաղամասերը, Ջրավազան, Զորավար Անդրանիկի, Շեստակովի փողոցները և Մարտի 8-ի փողոցի 8 շենքը,
10:30-16:30 Գորիս քաղաքի Ավանգարդ, Գալստյան, Կոմերիտմիության, Մաշտոցի փողոցները և Մաշտոցի նրբանցքը՝ մասնակի,