ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը դատի է տվել ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին եւ փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանին: Նա պահանջում է պարտավորեցնել պատասխանողներին վիրավորանք եւ զրպարտություն համարվող տեղեկությունները հերքել, հրապարակային ներողություն խնդրել: Նաեւ փոխհատուցման պահանջ կա: Բացի այդ՝ հայցվորը պահանջում է անմեղության կանխավարկածի խախտումը արձանագրել: Այս մասին տեղեկանում ենք Դատական տեղեկատվական համակարգից:
Հայցադիմումը ներկայացվել է սեպտեմբերի 2-ին եւ մակագրվել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արթուր Ստեփանյանին:
Օգոստոսի 7-ին Ջուլհակյանն ու Շուշանյանը մամուլի ասուլիս են տվել՝ ՄԻԵԴ որոշման վերաբերյալ, որով ՀՀ-ն պարտավորվում է սեփականությունից զրկված Յուրի Վարդանյանին 1 մլն 600 հազար եվրո վճարել: Ջուլհակյանը նշել էր, որ ամեն ինչը իրականացվել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանի կոորդինացիայի ներքո: Շուշանյանն էլ նշել էր, որ Կենտրոնի բնակիչների սեփականության իրավունքի զանգվածային խախտումների գործընթացին ներգրաված է եղել այն ժամանակվա պետության բարձրագույն իշխանությունը, կոնկրետ Ռոբերտ Քոչարյանի աշխատակազմը:
Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության օրոք, որպես պետական կարիք, պետությունը Յուրի Վարդանյանին զրկել է իր՝ Բուզանդի 13 հասցեում գտնվող սեփականության իրավունքով պատկանող տնից եւ հողամասից, ընդհանուր 1385 քառակուսի մետր տարածք: