Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանի դեմ ներկայացված հայցը վարույթ է ընդունվել
Էջմիածնի քաղաքապետարանի դիմաց գտնվող սրճարանը շահագործողի հայցն ընդդեմ քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանի վարույթ է ընդունվել: Այս մասին տեղեկանում ենք դատական տեղեկատվական համակարգից: Հայցը կքննի Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Հովհաննես Մելքոնյանը: Նիստի օր դեռեւս նշանակված չէ:
Հիշեցնենք, որ Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը մոտ 2 ամիս առաջ հայտարարել էր, որ Էջմիածնի կենտրոնում՝ ուղիղ քաղաքապետարանի դիմաց գտնվող 776 քառակուսի մետր մակերեսով բացօթյա սրճարանի համար վարձակալը 16 տարի շարունակ տարեկան ընդամենը 23 հազար դրամ է վճարել: Գասպարյանը նշել էր նաեւ, որ սրճարանը Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի մերձավորներին է պատկանում: Գասպարյանը կոչ էր արել քաղաքացիներին բոյկոտել եւ չօգտվել այդ սրճարանից։
Սրճարանը շահագործող «Մանչ 045» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչ Լեւոն Բաղդասարյանը հուլիսի 4-ին դատական հայց էր ներկայացրել քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանի դեմ՝ պահանջելով պարտավորեցնել վերջինիս ներողություն խնդրել վիրավորանքի համար եւ հերքել զրպարտություն համարվող տվյալները:
Գործը մակագրվել էր Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը՝ Նաիրա Գրիգորյանին, սակայն Գրիգորյանը ինքնաբացարկ էր հայտնել՝ գործով կանխակալ վերաբերմունք ունենալով հիմքով: