Մանվել Գրիգորյանը չբերվեց դատարան. քննարկվում է գործով փորձագետ ներգրավելու հարցը
Երեւան քաղաքի ընդանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը դատավարության մասնակիցներին տեղեկացրեց, որ «Նաիրի» ԲԿ-ից նույնաբովանդակ փաստաթուղթ է ներկայացվել դատարանին. «Առողջական վիճակի պատճառով Գրիգորյանը դատական նիստին մասնակցել չի կարող»:
Այսօր դատարան է ներկայացել պաշտպանական կողմից հրավիրված փորձագետ Լուսինե Մամիկոնյանը: Նա պետք է ներգրավվի Գրիգորյանի նկատմամբ նշանակված միջգերատեսչական հանձնաժողովային փորձաքննությանը: Դատարանը պարզաբանեց նրա իրավունքներն ու պարտականությունները, ապա նախազգուշացվեց սուտ ցուցմունք կամ կեղծ եզրակացություն տալու համար:
Հարցին, թե բացարկ ունե՞ք փորձագետին, մեղադրող դատախազ Վահե Դոլմազյանն ասաց՝ որպեսզի դիրքորոշում հայտնեն՝ իրենց անհրաժեշտ է ծանոթանալ փորձագետի աշխատանքային փորձին վերաբերող փաստաթղթերին: Թեեւ փորձագետը դատարանում ասաց, որ ինքը 18 տարվա աշխատանքային ստաժ ունի, սակայն դատախազը բանավոր հայտարարությունը որպես ապացույց չի համարում:
Դատարանը նիստը երկու ժամով հետաձգեց, որպեսզի փորձագետը համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացնի դատարան:
Նշենք, որ Գրիգորյանի նկատմամբ միջգերատեսչական հանձնաժողովային փորձաքննություն նշանակելու որոշումը կայացվել է հուլիսի 2-ի դատական նիստի ընթացքում: Այս փորձաքննության նշանակումից հետո Մանվել Գրիգորյանը դատարան չի բերվում, ըստ բժշկական տեղեկանքի՝ պատճառը Գրիգորյանի առողջական վիճակն է: