Մովսես Աբելյանը նշանակվել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի տեղակալ
Մովսես Աբելյանը նշանակվել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի տեղակալ՝ Գլխավոր ասամբլեայի եւ կոնֆերանսների կառավարման հարցերով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՄԱԿ-ի պաշտոնական կայքից:
Մինչ այդ Մովսես Աբելյանը զբաղեցրել է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ Գլխավոր ասամբլեայի եւ կոնֆերանսների կառավարման հարցերով օգնականի պաշտոնը:
Մովսես Աբելյանն ունի խաղաղության, անվտանգության, հակամարտությունների կարգավորման բնագավառներում գործունեության 25-ամյա փորձ:
1998-2003թթ. եղել է ՄԱԿ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը, իսկ մինչ այդ` մշտական ներկայացուցչի տեղակալը: