Վերաքննիչ դատարանում դռնբաց կարգով քննվում է Մանվել Գրիգորյանի կալանքը փոխելու հարցը
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավոր Նարինե Հովակիմյանի նախագահությամբ, այս պահին քննվում է ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ պաշտպանական կողմի բողոքի քննությունը:
Այն քննվում է դռնբաց կարգով, քանի որ գործն արդեն իսկ դատարանում է:
Մանվել Գրիգորյանը բողոքի քննությանը չի մասնակցում: Նա մի քանի օր է՝ գտնվում է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում:
Պաշտպանները բողոքարկում են Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մնացական Մատիրոսյանի՝ Մանվել Գրիգորյանի կալանավորումն ուժի մեջ թողնելու մայիսի 2–ի որոշումը։
Նշենք, որ այսօր առաջին ատյանի դատարանում ժամը 12-ին կշարունակվի Մանվել Գրիգորյանի եւ նրա կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստը: