Քիչ առաջ Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայր ստացվեց «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ի գրությունը՝ համաձայն որի Մանվել Գրիգրոյանը տեղափոխման ենթակա չէ:
«Համաձայն գրության՝ հիմնվելով կալանավորված անձ Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակից, վերջինս տեղափոխման ենթակա չէ: Մանվել Գրիգորյանը նույնպես դիմել է դատարան՝ հայտնելով. «Գտնվում եմ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում, առողջական վիճակից ելնելով չեմ կարող ներկայանալ դատական նիստին»»,- գրությունը հրապարակեց Մնացական Մարտիրոսյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Մանվել Գրիգորյանը դատարան չի ներկայացվել: Նրա պաշտպան Լեւոն Բաղդասարյանը նիստի ընթացքում հայտարարեց, որ իր պաշտպանյալը դատարան չի նեկայացել ՔԿՀ-ի անօրինականությունների պատճառով:
Մանվել Գրիգորյանի դատարան չներկայացվելու պատճառով դատական նիստը հետաձգվեց. հաջորդ դատական նիստը տեղի կունենա հունիսի 11-ին: