Ես բացառում եմ իմ այստեղ մնալը. Թուխիկյանը հրաժարվեց ԱԺ մանդատից, չի բացառում փոխնախարար դառնալը
Ծիծաղելի կլինի, եթե ես մերժեմ ու ասեմ, որ մշակույթի փոխնախարար դառնալու մասին խոսակցություններ չկան, բայց դեռ ժամանակ կա մեկ շաբաթ մտածելու, այնպես որ՝ վստահ չեմ կարող ոչինչ ասել: Այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նարինե Խաչատուրյանը (Թուխիկյանը), որն արդեն հայտարարել է ԱԺ մանդատից հրաժավելու մասին եւ դիմումը ներկայացրել ԱԺ նախագահությանը:
«Ես մեկ շաբաթ ժամանակ ունեմ հետ վերցնելու իմ հրաժարականի դիմումը: Սպասում եմ` տեսնեմ՝ 6 օրվա ընթացքում ինչ իրավիճակներ կփոխվեն իմ մտքում ու սրտում»,-ասաց նա: Նարինե Թուխիկյանն ասաց, որ փոխնախարարի պաշտոն ստանալու խոսակցություններ է ունեցել, սակայն, թե ում հետ՝ չցանկացավ բարձրաձայնել: Մշակույթի փոխնախարար դառնալը չբացառեց՝ ասելով. «Ես բացառում եմ իմ այստեղ մնալը»:
Թուխիկյանն անդրադարձավ մշակույթի նախարարության վերամիավորմանը, վստահեցրեց, որ այն ոչ մի դեպքում չի կարող տուժել. «Երբ կար առանձին նախարարություն, չեմ կարծում, թե բոլորս շատ գոհ էինք կամ շատ երջանիկ, այնպես որ, սա ոչինչ չի նշանակում»: