Իսկ ի՞նչ է՝ հեղափոխության մեջ եղած մարդը չի՞ կարող սխալներ ունալ, կարեւորն այն է, որ բոլորը սխալների համար հավասար պատասխան տան: Այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց Արտակարգ իրավիճակների նախարարը՝ անդրադառնալով Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի պաշտոնավարությունը ժամանակավոր դադարեցնելու մասին ԱԱԾ-ի որոշմանը, որն ուղարկվել է ՀՀ վարչապետին:
«Ես դեռ չգիտեմ էլ, թե ինչ է եղել, մանրամասներից տեղյակ չեմ: Բայց պետք է ասեմ, որ ոչինչ ինձ համար զարմանալի չէ, ամեն ինչի էլ սպասում եմ»,-ասաց Ցոլակյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ապրիլի 18-ին, պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու համար մեղադրանք է առաջադրվել Պետական վերահսկողական ծառայության (ՊՎԾ) պետ Դավիթ Սանասարյանին։ ԱԱԾ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, Սանասարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը: