ԱԱԾ-ն խուզարկություն է իրականացում Միհրան Պողոսյանի նախկին գրասենյակում, այս մասին հայտարարություն է տարածել ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի գրասենյակը։
«Սույն հաղորդագրությամբ հայտնում ենք, որ քիչ առաջ ԱԱԾ զինված աշխատակիցները ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի առանձնատուն։
Ներկա պահին խուզարկություն է իրականացվում նաև Պողոսյանի նախկին գրասենյակում։ Այս ռեպրեսիվ քայերը գնահատում ենք որպես ակնհայտ քաղաքական հետապնդման դրսևորում։
Ընդգծենք, որ ԱԱԾ այս միջոցառումները փաստացի հաջորդեցին Միհրան Պողոսյանի գրասենյակի ԱԱԾ տնօրենի արված հայտարարության հակադարձմանը։
Հիշեցնենք, որ Միհրան Պողոսյանն, արձագանքելով Արթուր Վանեցյանի՝ իր գտնվելու վայրի մասին արված հայտարարությանը, անմիջապես հրապարկել էր իր բնակության հասցեն», - նշված է Միհրան Պողոսյանի գրասենյակի տարածած հայտարարության մեջ։