Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի առջեւ լարված իրավիճակ է․ «Սպայկա» ընկերության աշխատակիցները փակել են Տիգրան Մեծ պողոտան։ Այս պահին երթեւեկությունը կաթվածահար է եղել։ Ոստիկանական ուժերը փորձում են բողոքի ակցիայի մասնակիցներին հեռացնել փողոցից, բացել տարածքը, սակայն չի ստացվում։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը որոշեց կալանավորել «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին: Դատարանն այսպիսով բավարարեց նախաքննական մարմնի միջնորդությունը նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման ընտրելու վերաբերյալ:
Դավիթ Ղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (Հարկը, տուրքը կամ պարտադիր այլ վճարը չվճարելը): Առաջադրված մեղադրանքում Ղազարյանն իրեն մեղավոր չի ճանաչում: