Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի ՀՀ-Ֆինլանդիա խաղից (0:2) առաջ ֆուտբոլասերները դժվարությամբ են մուտք գործել «Հանրապետական» մարզադաշտ: Երկրպագուներից նշում էին, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, կայացած հանդիպումից առաջ սպասվածից երկար է տեւել մտնելը: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացայից «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում պարզաբանեցին՝ որն է պատճառը:
Նշեցին, որ երեկ մարդկանց հոսքը մեծ է եղել (եկել է 12 900 հանդիսական): Նրանք անհամբեր են գտնվել, փորձել են հնարավորինս արագ ներս մտնել: Իսկ սարքը, որը ստուգում է տոմսերը, այսպես ասած, չի հասցրել ֆիքսել դրանք. դրա համար ժամանակ է պետք՝ մոտ 3 վայրկյան, մարդիկ չեն սպասել, հրել են դռնակը ներս մտնելու համար, եւ համակարգը խափանվել է կամ դանդաղ գործել:
Ֆուտբոլի ֆեդերցիայից նաեւ նշեցին, որ մեծ հոսքերի դեպքում նման իրավիճակները չեն բացառվում: Խուսափելու համար երկրպագուներին հորդորում են հանդիպման մեկնարկից 1,5-2 ժամ շուտ գնալ մարզադաշտ: