Ազգային ժողովը միաձայն ընդունեց ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Գորգիսյանի նախագիծը
Ազգային ժողովն այսօր՝ մարտի վեցին, ձայների բացարձակ մեծամասնությամբ՝ 116 կողմ, 0 դեմ, երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Գորգիսյանի ներկայացրած «Սահմանված կարգի խախտմամբ պարտադիր զինվորական ծառայություն չանցած քաղաքացիների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը։
Նախագծով առաջարկում է փոխել սահմանված «2017 թվականի դեկտեմբերի 1-ը» բառերը «2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը բառերով, ինչը հնարավորություն կտա 2018 թվականի ընթացքում 27 տարին լրացած քաղաքացիներին վերադառնալ Հայաստանի Հանրապետություն ու ընթացակարգերին համապատասխան՝ վճարել սահմանված գումարը՝ ազատվելով քրեական հետապնդումից։