Խորհրդանշական է, որ Մարտի 1-ին Ռոբերտ Քոչարյանը համարձակվում է հայց ներկայացնել. Արամ Մանուկյան
Մեր զրույցում Մանուկյանը սա խորհրդանշական որակեց. «Շատ խորհրդանշական է, որ Մարտի 1-ին Ռոբերտ Քոչարյանը համարձակվում է հայց ներկայացնել»:
Նա հավելեց, որ շատ ուրախ է այս հայցի համար: Իսկ թե իր կողմից հնչեցրած ո՛ր տեղեկություններն է Քոչարյանը զրպարտություն համարել, Մանուկյանը չասաց՝ նշելով, որ մանրամասների մասին կխոսի հայցը վարույթ ընդունելուց հետո:
Քիչ առաջ ՀԺ-ն տեղեկացրել էր, որ Ռոբերտ Քոչարյանը դատի է տվել Արամ Մանուկյանին՝ պահանջելով Մանուկյանից հրապարակայնորեն հերքել զրպարտություն համարվող տեղեկատվությունը եւ հրապարակային ներողություն խնդրել վիրավորանքի համար: