ՀՀ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը նշանակվել է սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի առաջին տեղակալ: Այս մասին հայտնում է e.gov.am-ը:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Գաբրիել Ղազարյանին նշանակել սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի առաջին տեղակալ»,- նշված է վարչապետի որոշման մեջ:
Ինչպես նախատեսված է կառավարության կառուցվածքի փոփոխություններում, Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունը պետք է միացվի Կրթության եւ գիտության հարցերի նախարարությանը: