Մեր տեղեկություններով, 6-րդ վարչության աշխատակիցները հունվարի 12-ի երեկոյան Հրաչյա Քոչար փողոցից բերման են ենթարկել քրեական հեղինակություն Արտյոմ Կանեւսկոյին (Հարությունյան) եւ նրա թիկնազորին:
Նույն այդ տեղեկություններով, նրանք ոստիկանության բաժին են բերման ենթարկվել զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով: Մեզ հաջողվեց ճշտել, որ Կանեւսկոյին ուղեկցող «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ հայտնաբերվել են դանակներ եւ հրազեն:
ՀՀ ոստիկանությունից մեր հարցին ի պատասխան միայն ասացին, որ ոստիկանության ծառայողները հաճախ են նման միջոցառումներ իրականացնում, սակայն այլ մանրամասներ չհաղորդեցին: