Այս պահին առողջապահության նախարարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա է ընթանում: Մի խումբ երիտասարդներ հավաքվել եւ պայքարում են նարգիելի կիրառման սահմանափակման դեմ:
Քաղաքացիներից մեկը նշեց, որ մոտ 700-ից 1000 աշխատատեղ կփակվի` հանրային վայրերում նարգիլեն արգելվելու դեպքում: Քաղաքացու խոսքով` նարգիլեն, որպես ծխախոտ, արգելվում է օրենքով` ըստ առողջապահության նախարարության:
Քաղաքացին նշում է, որ շատ մարդիկ Հայաստան են գալիս` հատուկ նարգիլե ծխելու համար եւ Հայաստանում մեծ թվով մասնագիտացված հատուկ նարգիլե ծխելու բարեր կան: