ՀԱՊԿ նիստ ընդհանրապես տեղի չի ունեցել. Եղոյանը հերքում է Լուկաշենկոյին
Պաշտոնական Երեւանը հերքում Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի այն հայտարարությունը, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը կստանձնի Բելառուսի ներկայացուցիչը։ Լուկաշենկոն այս մասին հայտնել է ռուսական լրատվամիջոցներին ԵԱՏՄ տնտեսական խորհրդի նիստից հետո։
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը Sputnik Արմենիային հայտնեց, որ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հարցը չի լուծվել։
«ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակման հարցը լուծված չէ դեռ։ ՀԱՊԿ նիստ ընդհանրապես տեղի չի ունեցել։ Հայաստանի դիրքորոշումն այս հարցում անփոփոխ է»,- ասաց նա։
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն այսօր ավելի վաղ Սանկտ Պետերբուրգում խոսել էր ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի մասին։