Արամ Հարությունյանին անձեռնմխելիության զրկելու գործընթացը երկու օր է տապալվում է
ՀՀ Ազգային ժողովի այսօրվա նիստը համարվեց չեղյալ՝ քվորման բացակայության պատճառով: Մինչեւ 14։00-ն գրանցվեց ընդամենը 14 պատգամավոր։ Սակայն, անհրաժեշտ էր 53 պատգամավորի գրանցում:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ առավոտյան գրանցվել էր 11 պատգամավոր, որից հետո համաձայն ԱԺ կանոնակարգի՝ 4 ժամ ժամանակ էր տրվել պատգամավորներին գրանցվելու եւ քվորում ապահովելու համար։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԺ հերթական նիստի եւս տապալվեց: Ազգային ժողովի դահլիճում ներկա էր 26 պատգամավոր։
Նշենք, որ նիստի օրակարգում, ի թիվս այլ հարցերի, ներառված էր նաեւ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի ներկայացված միջնորդության քննարկումը, որը վերաբերում է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արամ Հարությունյանի հանդեպ քրեական հետապնդման հարուցմանը, ինչպես նաեւ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելուն համաձայնություն տալու մասին հարցը։
Հիշեցնենք, որ Արամ Հարությունյանին վերագրվում է պետական ծառայության եւ տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված առանձնապես ծանր հանցանքների կատարում: Դատախազությունից հայտնում են, որ քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցների համակցությունը բավարար հիմք է տալիս ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արամ Հարությունյանին սույն գործով ներգրավելու որպես մեղադրյալ եւ մեղադրանք առաջադրելու առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով եւ հանցավոր ճանապարհով ստացված եկամուտների օրինականացման համար՝ 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի։