Այդ երբվանի՞ց է ԲՀԿ-ն կոռեկտ դարձել. Թեհմինա Վարդանյանը` Արագած Ախոյանին
Այսօր «Հայելի» մամուլի ակումբում քննարկում տեղի ունեցավ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակում ընդգրկված Արագած Ախոյանի, «ՄԵՆՔ» դաշինքի թեկնածու Թեհմինա Վարդանյանի եւ «Ազգային առաջընթաց կուսակցության» թեկնածու Հայկ Գրիգորյանի միջեւ:
ԲՀԿ-ի նախընտրական ցուցակում ընդգրկված Արագած Ախոյանը նշեց, որ չի շտապում կանխատեսումներ անել ընտրությունների հետ կապված: Ըստ Ախոյանի, ԲՀԿ-ն փորձ ունեցող կուսակցություն է եւ կոռեկտ չէ հիմա հայտարարություններ անելը:
«ՄԵՆՔ» դաշինքից Թեհմինա Վարդանյանն արձագանքելով Ախոյանի խոսքին՝ ասաց. «Այդ երբվանի՞ց է ԲՀԿ-ն կոռեկտ դարձել: ԲՀԿ-ն միշտ ընտրակաշառք բաժանող է, միշտ կոռումպացված», ի պատասխան Ախոյանը նշեց. «Հենց ծնված օրվանից՝ 2006 թվականից» հավելելով՝ «Ընտրակաշառքին… դե էն ժամանակ բոլորդ էլ գիտեք, թաքցնելու բան չի եղել կամ միգուցե եղել են նման բաներ, բայց ԲՀԿ-ի առավելությունն այն է, որ ոչ ոք կառավարության մաս չի եղել: Լավ եղել են, բայց երկու երեք հոգի են եղել: Մեկը՝ ես, ԲՀԿ-ի հիմնական կորիզը չաղտոտված, իրենց սեփական միջոցներով մարդիկ փորձել են մնալ ջրի երեսին»,- ասաց Ախոյանը:
«Ազգային առաջընթաց կուսակցության» թեկնածու Հայկ Գրիգորյանը ներկայացրեց կուսակցության ծրագիրը, ըստ որի՝ առաջարկվում է կապիտալը տարանջատել քաղաքականությունից, ստեղծել ծնելիությունը խթանող ծրագիր: