Պատգամավորները ծուլացել են, ԱԺ նիստ գումարելու համար քվորում չկար
Նախընտրական շրջանում պատգամավորները «ծուլացել են»: ԱԺ քառօրյա նիստն այսօր մեկնարկեց ուշացումով, քանի որ դահլիճում քվորում չկար։
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը դիմեց խմբակցությունների ղեկավարներին` պնդելով, որ եթե չորս ժամվա ընթացքում քվորում չապահովվի, ապա 2019 թվականի բյուջեի նախագիծը քվեարկելու համար իրենք ստիպված կլինեն արտահերթ նիստ գումարել նոյեմբերի 21-ին։
Քիչ առաջ նիստը մեկնարկեց՝ ամբողջ կազմով։ 10:00-ին գրանցվել էր 49 պատգամավոր։ Հիշեցնենք, որ քվորում ապահովելու համար անհրաժեշտ է 53 պատգամավորի ներկայություն: