Ֆեյսբուքյան օգտատերերը նկատում են՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի պաշտոնական էջի հավանումներն անցել են կես միլիոնը: Հարավային Կովկասի երկրների ղեկավարների ու քաղաքական գործիչների ցանկում Փաշինյանը FB հետեւորդների թվով առաջինն է:
Մասնավորապես՝ Նիկոլ Փաշինյանի FB պաշտոնական էջն ունի 502 հազար 630 հավանում, 578 հազար 189 հետեւորդ:
Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջն ունի 244 հազար 650 հավանում:
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջն ունի ավելի քիչ՝ 59 հազար 350 հավանում:
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը ֆեյսբուքյան էջ չունի, սակայն երկու պրոֆիլով՝ անգլերեն եւ ադրբեջաներեն, գրանցված է Թվիթեր սոցիալական ցանցում: Ալիեւի անգլերեն թվիթերյան պրոֆիլն ունի 334 հազար ընթերցող, ադրբեջաներեն պրոֆիլը՝ 272 հազար ընթերցող:
Ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջ ունի Ադրբեջանի փոխնախագահը՝ Ալիեւի կինը՝ Մեհրիբան Ալիեւան: Էջն ունի 299 հազար 264 հավանում:
Մեհրիբան Ալիեւայի թվիթերյան պրոֆիլի ընթերցողների թիվը զիջում է իր ամուսնու՝ Իլհամ Ալիեւի պրոֆիլի ընթերցողների թվին՝ 47 հազար 700 է:
Նկատենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի թվիթերյան պրոֆիլն ունի ընդամենը 8255 ընթերցող: Սա, ըստ էության, կապված է այն հանգամանքի հետ, որ Հայաստանում օգտատերերն ավելի շատ օգտվում են Facebook սոցիալական ցանցից, քան Twitter-ից: