Յիրիկյանի սաղ բարեգործությունները մենք ենք անում. բողոքներ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից, ինչ է առաջարկում ընկերությունը
Արդեն երկար ժամանակ է՝ բազմաթիվ քաղաքացիներ են ահազանգում, բողոքում վերջին շրջանում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից տրամադրվող ինտերնետ կապի ծառայությունների որակից, մասնավորապես՝ «BIT1» ինտերնետ ծառայությունից:
Քաղաքացիները հայտնում են, որ այն ժամանակվանից, երբ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից տրամադրվող մեկօրյա անսահմանափակ ինտերնետը դարձավ սահմանափակ՝ ի հայտ եկան մի շարք խնդիրներ: Բոլոր այն բաժանորդները, որոնք օգտվում էին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ինտերնետ ծառայությունից, ստիպված եղան հարմարվել ցանցի կողմից տրամադրվող անհարմար պայմաններին, ինչը, սակայն զգալիորեն հարվածում է իրենց գրպանին:
Բաժանորդներն այսօր նշում են բազմաթիվ դեպքեր, երբ ծառայության սպառման մասին նամակը մի քանի րոպե ուշ նկատելու պատճառով հաշվից բավականաչափ գումար է զրոյացել: Նրանք 1000-ից մինչեւ 5000 դրամի չափով գումարի անհետացման դեպքեր են նշում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներից Վահե Բաբուչիեւ անունով օգտատերը նշում է եւս մի թերություն, այն է՝ «BIT1» ծառայությունից ավտոմատ ակտիվացման համակարգը շատ հաճախ չի գործում, չնայած որ ակտիվացված է լինում: «Յիրիկյանի սաղ բարեգործությունները մենք ենք անում, փաստորեն՝ անկախ մեզնից»,- ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում բազմաթիվ բողոքների կողքին գրել է Վահե Բաբուչիեւը:
Բաժանորդները հայտնում են, որ երբ ակտիվացնում են 100 դրամանոց, (200ՄԲ) կամ 150 դրամանոց (500 ՄԲ) «BIT1» ինտերնետ ծառայությունը, մեգաբայթների սպառման մասին զգուշացնող նամակը գրեթե միշտ մի քանի վայրկյան ուշ է հասնում, մինչ այդ՝ հաշվից գանձելով բավականաչափ գումար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների բարձրացրած խնդիրների վերաբերյալ ՀԺ-ի ուղարկած գրավոր հարցմանն ի պատասխան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից շնորհակալություն հայտնեցին խնդիրների վերաբերյալ տեղեկացնելու համար: Հայտնեցին, որ մեր կողմից տրամադրած մի քանի հեռախոսահամարներով կապ են հաստատել իրենց այն բաժանորդների հետ, որոնք դիմել էին «BIT1» ծառայության հետ կապված խնդիրներով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից նաեւ փոխանցեցին, որ բաժանորդներին տրամադրվել է մասնագիտական խորհրդատվություն: Ընկերությունը տեղեկացրել է բաժանորդներին, որ 100 դրամի դիմաց ակտիվացված՝ 200 ՄԲ ինտերնետի ծավալը սպառելուց անմիջապես հետո, երբ սոցիալական ցանցերի աշխատանքի առանձնահատկություններով պայմանավորված՝ տվյալների ներբեռնումը կամ վերբեռնումը եղել է դեռեւս ընթացքում, ինտերնետի 1 ՄԲ-ի արժեքը սկսել է հաշվվել ըստ բաժանորդի կողմից օգտագործվող սակագնային պլանի նախատեսած սակագնի:
Բաժանորդներին տրամադրած խորհրդատվության ընթացքում նրանց առաջարկվել է անցում կատարել «Y» սակագնային պլանին: Ընկերության կողմից մշակված «Y», ինչպես նաև «X» սակագնային պլաններն անսահմանափակ ինտերնետ են նախատեսում հինգ առավել շատ կիրառվող՝ Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Zangi եւ Telegram մեսինջերների օգտագործման համար: Փաթեթների շրջանակներում տրամադրվող, համապատասխանաբար՝ 5ԳԲ եւ 10ԳԲ ինտերնետը սպառելու դեպքում անգամ, մեսինջերները կշարունակեն մնալ լիովին հասանելի: