ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 22-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչությունից:
Նշենք, որ օրակարգում ընդգրկված է մեկ հարց՝ «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը: Ավելի վաղ, կառավարությունը հավանություն էր տվել օրինագծին եւ այն ուղարկել Ազգային ժողով: