Վարչապետին Գյումրու օրվա մասին չի տեղեկացրել արարողակարգի՞ բաժինը
Նիկոլ Փաշինյանին Գյումրու օրվա մասին չի տեղեկացրել վարչապետի արարողակարգի բաժինը: Ըստ վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանի, միջոցառումների մասին բոլոր տեղեկությունները գալիս են արարողակարգի բաժին: «Վարչապետի օրակարգը կազմվում է տարբեր գերատեսչություններից եկած տեղեկությունների հիման վրա: Միջոցառման մասին տեղեկությունները գալիս են վարչապետի արարողակարգի բաժին»,- «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց մամուլի խոսնակը:
Երեկ Գյումրին նշում էր քաղաքի օրը, որին վարչապետը ներկա չէր: Նա ուշ երեկոյան հետեւյալ գրառումը կատարեց ֆեյսբուքյան իր էջում. «Սիրելի գյումրեցիներ. շնորհավորում եմ ձեզ քաղաքի օրվա առիթով: Մաղթում ավելի մեծ դուխ, վստահություն եւ բարեկեցություն: Կներեք, որ այսօր չեմ եկել: Սիրում եմ բոլորիդ, հպարտանում եմ բոլորովդ, խոնարհվում եմ բոլորիդ առաջ: Հ.Գ. Անկեղծ ասած, միայն քիչ առաջ եմ իմացել, որ այսօր նման օր է, ինչը նշանակում է՝ ինչ-որ մեկն իր աշխատանքը չի կատարել: Կգտնեմ նրան ու կպատժեմ: Չնեղվեք իմ հարազատ գյումրեցիներ: Առաջիկայում կտեսնվենք»:
Արարողակարգի բաժնի պատասխանատու Ալեքսանդր Մխիթարյանը մեր հեռախոսազանգերին չպատասխանեց:
Ի դեպ, առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանն էլ Գյումրիում նշել էր, թե վարչապետը զբաղված է եւ չի կարողացել ներկայանալ: Եղոյանն այս հակասական հայտարարությունների մասին նշեց, որ ինքը Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակն է եւ Միրզոյանի հայտարարությունների հետ կապված պետք է դիմել նրան: