Քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երեւանում. «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում, թթվածնի բալոնի պայթյունի հետեւանքով 1 հոգի մահացել է։
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը մեր հարցին ի պատասխան ասաց, որ հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել 12:05-ին, որ թթվածնի բալոնի պայթյուն է տեղի ունեցել, ինչի հետեւանքով մեկ հոգի մահացել է: Դեպքի հանգամանքները պարզվում են, կատարվում է քննություն:
Մեր տեղեկություններով, մահացածը տղամարդ է՝ ծնված 1978 թվականին: Նա թթվածնի բալոնների լիցքավորման արտադրամասի օպերատորն է եղել: