Տարոն Մարգարյանը հարցաքննվել է, առգրավվելու է 1 մլրդ 800 մլն դրամ. Վանեցյան
ԱԱԾ-ում հարցաքննվել է Երեւանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը: Նա տեղեկացրեց, որ Մարգարյանը ունի վկայի կարգավիճակ: Ընդհանուր առմամբ իրավապահներն առգրավելու են 1 միլիարդ 800 մլն դրամ, որը յուրացվել էր «Երեւան» հիմնադրամից:
Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ ֆինանսների նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումը աշխատանքներ է տանում այդ գումարները պետական բյուջե վերադարձնելու համար: «Այդ գումարները ենթակա են վերականգնման պետական բյուջե: Տարոն Մարգարյանն ընդունել է որոշակի խախտումներ: Այդ գումարների մի մասը յուրացվել էր, մյուս մասի հիմքերն էլ սխալ էր նշվել»,- ասաց Վանեցյանը:
Նա միաժամանակ տեղեկացրեց, որ նման բացահայտումներ միշտ լինելու են: «Երկու օր առաջ բռնել ենք մեծ խմբաքանակով թմրանյութեր»,- ասաց ԱԱԾ տնօրենը: