Բողոքի ակցիա Շիրակի մարզում. գործադուլ են անում «Հյուսիս-հարավ»-ի ճանապարհաշինարարները
Այսօր վաղ առավոտից «Հյուսիս-հարավ» ճանապարհային միջանցքի Շիրակի մարզի Լանջիկից մինչեւ Հոռոմի խաչմերուկն ընկած հատվածում ճանապարհաշինարարական աշխատանքներ իրականացնողները գործադուլ են հայտարարել: Նրանք պահանջում են հանդիպում ղեկավարների հետ: Ըստ գործադուլավորների, արդեն 3 ամիս է, իրենք աշխատավարձ չեն ստացել: Ըստ «STONES» ընկերության աշխատակիցների, իրենք ավելի շատ են աշխատում, քան չինացիները: Բայց, ի տարբերություն իրենց, չինացի աշխատակիցները ժամանակին վճարվում են:
«Գործադուլ ենք երել, բայց ճամփա չենք փակե, համ վարչապետը ստեղ չէ, համ էլ զորավարժություններ կենեն: Մենք կարո՞ղ է մեր երկրի թշնամին ենք: Տեխնիկան աջին քաշած կսպասենք, թե ինչ բդի ըսեն մեզի: Էնքան կսպասենք, մինչեւ գան»,- ասացին բողոքողները:
«Կըսեն փողը չինացոնք չեն տա, օրըմ չինացոնց վրա շառ կենեն, օրըմ չեն էնե: Թող գան, հասկըննանք էլի: Մենք էլ ենք մարդ, բանկերը վարկեր ունինք, դեմը սուրբ խաչ է, հազար պրոբլեմ ունինք: Խոմ խաբելով չէ՞»:
Այս պահին դեռեւս գործադուլավորներն աշխատանքի չեն անցել: Սպասում են «STONES» ընկերության պատասխանատուին: