Մինչ սեպտեմբեր շտապօգնության մեքենաների, ռեանիմոբիլների պակաս Հայաստանում չի լինի. նախարար
Շտապօգնության մեքենաների և ռեանիմոբիլների պակաս Հայաստանում չի լինի բոլոր մարզերում: Այս մասին երեկ, «Ազատություն» ռադիոկայանի «Ֆեյսբուքյան ասուլիս»-ում վստահեցրել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Օրինակ, Արմավիրի մարզում կլինի շտապօգնության 7 մեքենա և 2 ռեանիմոբիլ: Հավանաբար, բաշխումը կվերջացնենք մինչ սեպտեմբեր: Կտրամադրենք անխտիր բոլոր մարզերում: Դրանց պակաս Հայաստանում չենք ունենալու, երաշխավորում եմ»,- ասել է Թորոսյանը:
Առողջաահության նախարարը նաեւ նշել է, որ կանոնակարգվելու է, թե որ դեպքերում մի բնակավայրից մյուս բնակավայրի բուժհաստատություն տեղափոխումը պետք է անվճար լինի: